Partilokalen finns på Drottninggatan 56, in på gården.

11 januari, fredagsträffarna startar

Det är träff varje fredag klockan 10.00–12.00 på partilokalen, Drottninggatan 56 in på gården.

28 januari, gruppmöte

Klockan: 17.30. Lokal: Partilokalen. Ansvarig: Maria Winberg Nordström, maria.winberg-nordstrom@helsingborg.seeller tfn: 0702 105080.

31 januari, tankesmedja för allmänpolitiska frågor

Klockan: 18.00. Lokal: partilokalen. Varje möte har ett tema. Information om tema och diskussionsunderlag sänds till dem som anmält intresse. Intresseanmälan till Ragnar Arvidsson, ragnar.arvidsson@comhem.se eller 042 150749.

7 februari ,tankesmedja för frågor om stadsbyggnad, miljö och näringsliv.

Klockan: 18.00. Partilokalen. Ansvariga: Mats Werne: mats@werne.seeller 0705401010.Kennet Karlsson: Kennet Karlsson kennet.karlsson1@outlook.comeller 0767726536.

11 februari, tankesmedja för frågor inom utbildning, kultur och fritid.

Klockan: 18.00. Partilokalen. Ansvariga: Maria Winberg Nordström: maria.winberg-nordstrom@helsingborg.seeller 0702105080, Per Johansson: per79@yahoo.seeller 0705410196 och Christina Palmquist-Wester:christina.palmquist-wester@telia.com

18 februari, gruppmöte

Klockan: 17.30. Lokal: Partilokalen.

25 februari, årsmöte

Klockan: 18.00. Lokal: Rådhuset.

4 mars, tankesmedja för frågor inom vård och omsorg, socialtjänst och arbetsmarknad

Klockan: 18.00. Partilokalen. Ansvariga: Margareta Fagerhov: margareta.fagerhov@telia.comeller 0761617738, Dubravka Trejling Nikolic: dubravka81@hotmail.comeller 0735108126,Inger Pettersson: aronsinger.pettersson@yahoo.comeller 0760162217, Torgny Pettersson: torgnypettersson@yahoo.comeller 0765366382.

18 mars, temamöte. Ämne: Artificiell intelligens

Klockan: 17.30. Lokal: Partilokalen. Ansvariga: Lennart Perborg: lep@lmp-support.se

eller 0705409089 och Per Johansson: per79@yahoo.seeller 0705410196.

25 mars, gruppmöte

Klockan: 17.30. Lokal: Partilokalen,

4 april, tankesmedja för frågor om stadsbyggnad, miljö och näringsliv.

Klockan: 18.00. Partilokalen.

8 april, tankesmedja för frågor inom utbildning, kultur och fritid.

Klockan: 18.00. Partilokalen

25 april, tankesmedja för regionfrågor

Klockan: 18.00. Partilokalen. Ansvarig: Christer Sörliden: christer.sorliden@liberalerna.seeller 070764073

29 april, gruppmöte

Klockan: 17.30. Lokal: Partilokalen.

6 maj, tankesmedja för frågor inom vård och omsorg, socialtjänst och arbetsmarknad

Klockan: 18.00. Partilokalen.

20 maj,gruppmöte

Klockan: 17.30. Lokal: Partilokalen.

27 maj, tankesmedja för frågor inom utbildning, kultur och fritid.

Klockan: 18.00. Partilokalen.

10 juni,gruppmöte

Klockan: 17.30. Lokal: Partilokalen.

När det gäller utåtriktade aktiviteter kommer info efter årsskiftet.

Välkommen att delta i Liberalernas aktiviteter!

Datum för gruppmöten hösten 2019: 19 augusti, 23 september, 28 oktober, 18 november, 9 december.